Jarní ozvěny Mezinárodní festivalu outdoorových filmů

Pojďme si společně připomenout nejlepší snímky 19. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů v jarních ozvěnách!

Promítáme:

Středa 23. března od 19 hodin:

THE VANISH YANGTZE: Paddling China´s Great River 2019 – Expedice rafťáků na řece Jang-c v Číně vedoucí po stopách neúspěšné expedice z r. 1986, kdy zahynulo 11 vodáků.

ALSEK – LEDOVÁ ŘEKA – V závěru léta 2019 se malá česko-kanadská expedice pokusila o sjezd obtížně dosažitelné ledovcové řeky Alsek na území Kanady a Aljašky. Záměrem filmu je odvyprávět příběh této vodácké expedice, spojené s pohybem v prostředí neobvyklé a drsné krásy. Ukázat divákům obrazy míst, do kterých se mohou dostat jen velmi těžko, a pomoci pochopit motivaci lidí, kteří si bez podobných akcí nedovedou svůj život představit. Jejich motivací není touha po ocenění ani po výkonu, ale konfrontace sama sebe v extrémně nepříznivém a náročném prostředí.

WITHOUT PADDLE – Čtyři snowboardisté se vydali v lednu kanadskou zimní krajinou kánoí po řece Columbia, aby mohli sjíždět okolní svahy plné prašanu.

Čtvrtek 24. března od 19 hodin

THE TEARS OS SHIVA – Na expedici v Nepálu poznávají čtyři kajakáři tajemství divoké a posvátné řeky Karnali. Využití vodních zdrojů v zemi je pro budoucnost důležitá, i když to znamená zaplatit vysokou cenu.

ONE LAP RUN – Krátký neverbální dokument natočený během 4 sezón ukazující vášeň pro jízdu na horských kolech v lesích.

NUBIVAGANT – Dokument o americkém prvovýstupu na sopečný vrchol na ostrově v Guinejském zálivu.

DIRT NUGGETS – 6 horských cyklistů šlape po nedotčeném terénu indického Ladaku ve výšce 3600 metrů. Tito bikeři z různých koutů Indie mají jednu společnou věc – jejich lásku k horské cyklistice.

JEŠTĚ NEŽ ZMIZÍ – Jakub Vágner navštívil jeden ze dvou posledních známých ekvádorských kmenů Taoromenani , který dobrovolně žije v izolaci od naší civilizace. Tento kmen odešel hledat své štěstí hlouběji do pralesa. Od původního kmene se oddělila skupina lidí, která již nechce žít tak hluboko v pralese, a která na pár dnů přijala Jakuba a jeho doprovod mezi sebe.

Vstupné 100Kč. Lístky jsou k dispozici zde v předprodeji nebo na místě.